Alte proiecte

Rezultate - etapa judeţeană, Olimpiada “Tinerii dezbat”, 2017

Rezultatele obţinute la etapa judeţeană a Olimpiadei naţionale de argumentare, dezbatere și gândire critică “Tinerii dezbat”,  2017

Clasament echipe – avansaţi :

 

Nr.crt.

Echipa

Unitatea de învăţământ

Nume și prenume elevi

Premiul

1.

BT 6

Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Botoșani

Terciu Iustin

Andrei Cristina

Oprișanu Odrin

I

2.

BT 2

Colegiul Național ”A.T.  Laurian” Botoșani

Sengoz Rana-Liz

Aniculăese Codrin

Andrici Robert

al II-lea

3.

BT 3

Liceul Teoretic ”Dr. Mihai Ciucă” Săveni

Tudosă Răzvan Ionuț

Butacu Bianca Dumitrița

Zagavei Andreea

al III-lea

4.

BT 7

Liceul Pedagogic ”Nicolae Iorga” Botoșani

Enacache Cristina Ecaterina

Funduianu Ionela Marinela

Sofronescu Bianca Florina

Menţiune

 

Clasament echipe – începători :

 

Nr.crt.

Echipa

Unitatea de învăţământ

Nume și prenume elevi

Premiul

1.

BT_02

Colegiul Național ”A.T. Laurian” Botoșani

Brânzei Bianca Gabriela

Budeanu Mihalachi Sorina

Curecheriu Raluca Andreea

I

2.

BT_013

Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Botoșani

Maluș Gabriel

Matei Avram

Alexoae Vlad Sebastian

al II-lea

3.

BT_04

Colegiul Economic ”Octav Onicescu” Botoșani

Alexuc Răzvan

Cășeriu Diana

Mateiuc Florina

al III-lea

4.

BT_015

Liceul Pedagogic ”Nicolae Iorga” Botoșani

Negru Delia Luminița

Anton Claudia

Druțu Delia

Menţiune

 

Clasament individual – avansaţi :

 

Nr.crt.

Nume și prenume elevi

Echipa

Unitatea de învăţământ

Premiul

1.

Sengoz Rana­Liz

BT 2

Colegiul Naţional „A. T. Laurian” Botoșani

I

2.

Tudosă Răzvan Ionuț

BT 3

Liceul Teoretic „Dr. Mihai Ciucă" Săveni

al II-lea

3.

Aniculăese Codrin

BT 2

Colegiul Naţional „A. T. Laurian” Botoșani

Menţiune

4.

Sofronescu Bianca­Florina

BT 7

Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga" Botoșani

Menţiune

 

Clasament individual – începători :

 

Nr.crt.

Nume și prenume elevi

Echipa

Unitatea de învăţământ

Premiul

1.

Alexoae Vlad Sebastian

BT_013

Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Botoșani

I

2.

Budeanu­Mihalachi Sorina

BT_02

Colegiul Naţional “A. T. Laurian” Botoșani

al II-lea

3.

Ababei Claudia

BT_03

Liceul Teoretic „Dr. Mihai Ciucă" Săveni

al II-lea

4.

Curecheriu Raluca Andreea

BT_02

Colegiul Naţional “A. T. Laurian” Botoșani

Menţiune